درباره وَپ

دغدغه ما ارائه راه حل‌های قابل اطمینان و کیفی فناوری اطلاعات برای مشتریان و تبدیل شدن به شریک رشد اقتصادی آنها است. هدف ما ارتقاء محصولات و خدمات با اتخاذ آخرین فن آوری ها می باشد تا به مشتریانمان در جهت ایجاد تمایز، پایداری و بهبود در عملکرد، توسعه و موفقیت کسب و کار آن ها کمک کنیم. هدف ما توسعه برنامه های تلفن همراه است که بتواند نحوه انجام کارهای روزانه افراد را تنها با لمس یک دکمه تغییر دهد.

ادامه مطلب
React Native React Android Ios

تفاوت برنامه های Hybrid و Native

آیا تا به حال نام Hybrid یا Native به گوشتان خورده است؟ اگر کمی به دنیای توسعه اپلیکیشن موبایل یا حتی سفارش آن سر زده باشید حتما با این دو عبارت آشنا شده‌اید. اما این دو واقعاً به چه معنا می‌باشند؟ به هنگام صحبت درباره اپلیکیشن‌های Hybrid و Native اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اپلیکیشن‌های Native برای یک پلتفرم خاص مانند Andriod یا Ios طراحی شده‌اند.
اگر بخواهیم نگاهی عمیق‌تر نسبت به ویژگی‌های فنی داشته باشیم باید این مسئله را بیان کنیم که برنامه‌های Native با زبان‌هایی توسعه یافته‌اند که بصورت رسمی برای این پلتفرم‌ها طراحی شده‌اند. برای اندروید این زبان‌ها Java یا Kotlin و برای Ios زبان‌های Swift و Objective-C هستند.
اما در مورد برنامه‌های Hybrid چه؟ آنها با کمک فناوری‌های وب مانند Html و Css که با هم ترکیب می‌شوند، ایجاد شده اند. یعنی از لحاظ فنی این‌ها وب‌سایت‌هایی هستند که در قالب یک برنامه Native قرار می‌گیرند و کارکردی دقیقاً مشابه ایشان خواهند داشت. اگرچه برنامه‌های Hybrid تمامی قابلیت‌های و امکانات Cross-Platform بودن را دارند و از یک منبع کد برای پوشش پلتفرم‌های مختلف استفاده می‌کنند.